BME Épületgépész Szakmai Vetélkedő

2026. június 9. | Magyar Energetika |  38 |

BME Épületgépész Szakmai Vetélkedő

A BME Épületgépészeti és Gépészeti Eljárástechnika Tanszéke épületgépész és épületenergetikus hallgatói számára minden év tavaszán megrendezi az Épületgépész Szakmai Vetélkedőt. Idén május 7-én zajlott le a sorrendben 13. vetélkedő, a Magyar Energetikai Társaság közreműködésével.

A háromórás, feszes ütemű verseny során tanszék laborjában kilenc négyfős csapat mérte össze tudását és kreatívitását speciális szakmai, általános mérnöki, matematikai, műveltségi és ügyességi feladatok teljesítésével.

Az előzetes feladatok között egy stabilan lehorgonyzott magaslégköri léghajón lévő meteorológiai kutatóállomás energia- és közműellátását kellett megoldani. A helyszínen szerepeltek többek közt tesztek, szerelési feladatok, múzeális gépészeti berendezések felismerése, egy épület speciális fogyasztáselszámolási problémájának megoldása, konstrukciós feladatként pedig spagettiből kellett papírlapok, fonal és ragasztó felhasználásával egy adott fesztávolságú és teherbírású hidat megépíteni.

Az első helyezést a Csonka Kristóf, Kmeczkó Levente, Lengyel-Széchenyi Dominik, Vlaszács Tamás BSc halgatók alkotta „La Pompe” nevű csapat szerezte meg. A versenyt és a díjazást számos szakcég támogatta.


 

Egy képre kattintva galéria nyílik.


A szakmai vetélkedőt az Épületgépész All Stars zenekar koncertje zárta a Tanszék Stokes Laborjában.

BMEvetélkedő